Jak se připravit na event?

V první řadě je dobré si rozmyslet o jaký typ akce se jedná. A na co byste určitě neměli zapomenout u pořádání jakéhokoliv eventu?

 

Na začátek bychom vám chtěli popřát pevné nervy při pořádání vašeho eventu, protože jak už asi víte, příprava velké akce vyžaduje nemalé úsilí. Podcenění náročnosti je jednou z nejčastějších chyb, a proto, pokud můžete, delegujte. Nemáte-li dostatek lidí, nebojte se svěřit do rukou profesionálních organizátorů. Můžete si tak ušetřit práci například při přípravě cateringu nebo zorganizování dobrovolníků přímo na akci.

 

Dvě základní a nejdůležitější věci, které byste si měli na začátku ujasnit jsou termín a místo konání Vaší akce. Od těchto věcí se totiž budou odvíjet další body našeho článku. Místo byste měli vybírat s ohledem na typ vaší akce.

 

Máte-li vybrané místo pro konání Vaší akce je dobré zkontrolovat jaká je na místě technika, vybavení a dostupné zázemí. Můžete například využít naše party stany, nábytek, výzdobu, ale také osvětlení či odpadkové koše. Nejste si jisti, jaký stan by se hodil právě na vaší akci? Neváhejte a přečtěte si náš článek „Jak vybrat stan?“.

 

Výzdobu se snažte sladit s prostředím a podle celkového designu vaší akce vybírejte i nábytek a další příslušenství.

 

Při pořádání venkovní akce je třeba myslet na počasí. Bohužel se počasí jako jedna z mála věcí nedá na vaší akci objednat, a tak je potřeba mít zajištěné zázemí i pro nepříznivé počasí.

 

V neposlední řadě byste neměli zapomenout na propagaci. Propagace je také velmi důležitým aspektem. V dnešní době sociálních sítích určitě není od věci dávat příspěvky i tam.  

 

A jako poslední věc bychom rádi zmínili i pár bodů na které nezapomenout po skončení akce. Jako první je samozřejmě důležitá organizace úklidu. A poté už jen stačí získat zpětnou vazbu, například skrz sociální sítě, a následně vyhodnotit svojí akci. Jen tak totiž můžete své další akce zlepšovat. 

 

Přejeme vám hodně štěstí a úspěchů při pořádání Vašeho eventu!